Vals Paradijs in Pathe

Reacties zijn gesloten

Een middag vol cultuur, bewustwording en verbinding — mis ‘Vals Paradijs’ op 13 juli in Pathé Den Haag niet!

Wist u dat na de afschaffing van de slavernij in 1873 er nog geen einde kwam aan de zware arbeid op de plantages? Tot op heden heeft veel focus gelegen op de periode tot 1873. Stichting Share World besteedt aandacht aan de periode 1873 – 1920; een stuk Nederlandse koloniale geschiedenis die tot op heden nog vrij onderbelicht is, namelijk het verhaal van de Hindostaanse contractarbeiders. Den Haag bruist van culturen, en is de stad waar de meeste nazaten van Hindostaanse contractarbeiders wonen – maar hoe goed kennen we elkaars verhalen écht? Tijdens dit unieke evenement maken we kennis met de Jaháji Bhái en Jaháji Bahen mentaliteit: een diepe verbondenheid tussen mensen met verschillende achtergronden, ontstaan uit gedeelde ervaringen van migratie en gedragen door solidariteit en saamhorigheid. Dit evenement is de start van een breder gesprek over migratie, identiteit, kracht en hoe we als stad – en als mensen – écht met elkaar verbonden kunnen zijn.

Kom naar een inspirerend panelgesprek met o.a. de makers Pavan Marhé en Feroz Amirkhan. Geniet van liveoptredens incl. dans en zang, bekijk de documentaire ‘Vals Paradijs’ op het grote doek van Pathé. Sluit af met een netwerkborrel inclusief hapjes en drankjes. Als kers op de taart wordt het evenement gehost door niemand minder dan Jörgen Raymann. Hier wil je bij zijn! Leuk weetje: het is voor het eerst dat dit verhaal, en überhaupt er iets van Hindostanen, in Pathé wordt tentoon gesteld. Daar zijn we enorm trots op!

✨ In het kort: wat kun je verwachten?

✔ Kennismaking met verschillende culturen

✔ Kijk de documentaire Vals Paradijs

✔ Ga in gesprek over herinnering, erkenning en verbondenheid

✔ Netwerk, proef, luister, geniet

🎥 Programma

14.30 Inloop met hapjes, drankjes & culturele kraampjes

15.00 Filmvertoning Vals Paradijs (inclusief drankje)

16.15 Panelgesprek met als thema de Jaháji Bhái en jaháji Bahen  mentaliteit – eenheid in verscheidenheid met o.a. documentairemakers Pavan Marhé en Feroz Amirkhan

16.50 Live optreden

16.55 Slotwoord

17.00 Netwerkborrel met hapjes en drankjes

18.00 Einde programma

💡 Dit event is er voor iedereen! Of je nu roots hebt in Suriname, Mexico, India, Marokko, Nederland of verder. Laat je raken, verrassen en inspireren doorverhalen die je nog niet kende. Koop snel je kaartje vanaf €12,50 op www.stichting-shareworld.nl

Tot dan!

Stichting Share World